W tym odcinku rozmawiam z Asią i Gają o ich życiu w podróży.

Nie znajdziecie tu praktycznych informacji o podróżowaniu z dzieckiem. Być może nagramy kolejny odcinek, aby takie informacje Wam przekazać. Dajcie znać czy chcecie :). To co usłyszycie to nasza luźna i spontaniczna rozmowa o życiu w podróży, o ludziach, których dziewczyny spotykają na swojej drodze i o ich więzi. Poruszyłyśmy zagadnienie różnic kulturowych w kontekście podejścia do karmienia piersią i generalnie rodzicielstwa. Asia opowiada szczerze i z serca o tym jak podróże zmieniają i czego się nauczyła na „uniwersytecie życia”. Dowiecie się też co najczęściej znajduje się na talerzach Filipińczyków oraz skąd czerpią wodę.

O podróży opowiedziała nie tylko Asia, ale również jej córka Gaja, która podzieliła się m.in. swoimi odczuciami względem Islamu oraz tego jak w niektórych krajach reaguje się na dzieci np. dotykając je po twarzy mimo wyraźnego sprzeciwu. Posłuchacie też dialogów pomiędzy Asią i Gają i będziecie mogły „podsłuchać” jak rozmawiać z dzieckiem o menstruacji.

W rozmowie pojawiło się też sporo emocji. Popłakała się Asia i popłakałam się ja… . Zapraszam Was do wysłuchania naszej rozmowy i podzielenia się wrażeniami.

Miłego słuchania!

Miłego słuchania!

Przydatne linki:

 
Blog Somos Dos dostał nagrodę bloga roku 
 
Dziewczyny żyją w podróży za 6 USD dziennie. Możecie dorzucić im trochę grosza „na lody dla Gai”, albo na lepszy hostel korzystając z portalu patronite, do czego bardzo Was zachęcam!
 
Jeśli chcecie poczuć się jeszcze bliżej dziewczyn możecie oglądać ich przygody na youtube, gdzie Asia wrzuca sporo krótkich filmików
 
Aby być na bieżąco obserwujcie ich profil na facebook’u