Przed Wami kolejny odcinek z cyklu “Co na to psychologia?”…

który nagrywam z psychologiem Anną Zalewską. Tym razem poruszyłyśmy temat regulacji emocji. Zachęcam do słuchania wszystkich odcinków z cyklu nagranego z Anią. Jest to dla mnie studnia wiedzy odnośnie psychologii. W tym odcinku, poza wiedzą przekazaną przez Anię, możecie usłyszeć sporo moich subiektywnych opinii i odczuć. Mam nadzieję, że słuchacie ich z przymrużeniem oka i dystansem. Każda z nas ma swoje historie i filtry, a ta seria podcastów jak i niektóre blogi parentingowe, powstała po to, aby dotrzeć do czystej teorii i mam nadzieję, że mimo moich wstawek jesteście w stanie właśnie tam dotrzeć :). Życzę Wam, abyście znalazły w tym podcaście to co najlepiej pasuje Wam i Waszej rodzinie.

Miłego słuchania!

Z tego odcinka dowiesz się:

– czym są emocje i czym różnią się od uczuć
– czy wszystkie emocje są w porządku
– czy z emocjami trzeba sobie radzić
– jak można sobie radzić 
– co się może stać kiedy będziemy podważać emocje dziecka
– jak radzić sobie z napięciem
– jak rozmawiać o emocjach

Książki polecane w tym odcinku:

https://michalpasterski.pl/2017/06/tre-czyli-uwalnianie-napiec-z-ciala/            

https://www.youtube.com/watch?v=qO1wQXch6bs

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/38150/bunt-ciala

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/140125/dziecko-z-bliska-zbuduj-szczesliwa-relacje

II rozdział o regulacji emocji 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/94107/znaczenie-milosci-jak-uczucia-wplywaja-na-rozwoj-mozgu

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3819168/self-reg

O cyklu “Co na to psychologia?”

Internet jest pełen “dobrych rad” odnośnie wychowania dzieci. Można wśród nich znaleźć dużo przyzwoitych, opartych na literaturze oraz doświadczeniu artykułów. Niestety, można natknąć się też na sporo sprzecznych informacji, krzywdzących opinii i zbyt subiektywnych wrażeń, które nijak mają się do naszej sytuacji. 
 
Poszukując wiedzy chciałabym mieć pewność, że to o czym czytam i później wdrażam w życie ma jakieś oparcie w nauce. W kwestiach rodzicielskich ocieramy się o naukę w wielu obszarach. Są to m. in. medycyna, dietetyka, fizjoterapia oraz psychologia. W tej serii zajmiemy się psychologią. 
 

Kto?

Ja, Natalia Łuczak – po kierunkach pedagogicznym i psychologicznym. Zagadnienia psychologiczne są jedną z moich pasji. Czytam w tym temacie sporo książek, wdrażam to co przeczytam w życie, dzięki czemu czuję, że się rozwijam. Godzinami mogłabym rozmawiać o tym jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, albo jak słowa kreują rzeczywistość. Mam to szczęścia, że mam w tym temacie doskonałego partnera do rozmowy. Osobę, od której mogę się wiele nauczyć i rozmawiać o wszystkim bez poczucia, że będzie mnie oceniać. Dodatkowo jest to moja przyjaciółka:
 
Anna Zalewska – zdobyła dwa tytuły magistra z Zarządzania specjalizacja Psychologia w Zarządzaniu oraz Psychologii Klinicznej. Pasjonatka psychologii oraz kryminologii. Potrafi przekształcać wiedzę naukowa w konkretne wskazówki w sposób niezwykle delikatny i nienachalny.