Nowość w podcaście Hej Mama!

Zapraszam do serii nowych odcinków pod hasłem: „Co na to psychologia?”.

Internet jest pełen “dobrych rad” odnośnie wychowania dzieci. Można wśród nich znaleźć dużo przyzwoitych, opartych na literaturze oraz doświadczeniu artykułów. Niestety, można natknąć się też na sporo sprzecznych informacji, krzywdzących opinii i zbyt subiektywnych wrażeń, które nijak mają się do naszej sytuacji. 
 
Poszukując wiedzy chciałabym mieć pewność, że to o czym czytam i później wdrażam w życie ma jakieś oparcie w nauce. W kwestiach rodzicielskich ocieramy się o naukę w wielu obszarach. Są to m. in. medycyna, dietetyka, fizjoterapia oraz psychologia. W tej serii zajmiemy się psychologią. 
 
Kto?
 
Ja, Natalia Łuczak – po kierunkach pedagogicznym i psychologicznym. Zagadnienia psychologiczne są jedną z moich pasji. Czytam w tym temacie sporo książek, wdrażam to co przeczytam w życie, dzięki czemu czuję, że się rozwijam. Godzinami mogłabym rozmawiać o tym jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, albo jak słowa kreują rzeczywistość. Mam to szczęścia, że mam w tym temacie doskonałego partnera do rozmowy. Osobę, od której mogę się wiele nauczyć i rozmawiać o wszystkim bez poczucia, że będzie mnie oceniać. Dodatkowo jest to moja przyjaciółka:
Anna Zalewska – zdobyła dwa tytuły magistra z Zarządzania specjalizacja Psychologia w Zarządzaniu oraz Psychologii Klinicznej. Pasjonatka psychologii oraz kryminologii. Potrafi przekształcać wiedzę naukowa w konkretne wskazówki w sposób niezwykle delikatny i nienachalny. 
 
Dziś mam dla Was dwie części podcastu w temacie:
 
Fundamenty – nawiązywanie więzi.
Wpływ uczuć na rozwój mózgu.
 
W tym odcinku przyglądamy się temu jak uczucia, relacje i więzi z rodzicami wpływają na rozwój i postrzeganie świata przez dziecko.

Miłego słuchania!

posłuchaj w aplikacji

Przydatne linki:

 
Krótki artykuł z podstawowymi informacjami na temat więzi:
 
Oparta na badaniach naukowa pozycja, która przystępnym językiem tłumaczy wpływ więzi i relacji z rodzicami na rozwój dziecka w różnych okresach:
 
Książka w duchu rodzicielstwa bliskości, ale również dużo mówi o mechanizmach i więzi:
 
Jeśli macie pytania lub chcielibyście, aby Ania poleciła Wam więcej literatury, możecie kontaktować się z nią bezpośrednio, pisząc na adres: anka_zet@poczta.fm