O komunikacji opartej na szacunku, empatii i akceptacji potrzeb swoich i rozmówcy

W tym odcinku rozmawiam z Magdaleną Boćko – Mysiorską. Magda jest mamą dwójki dzieci i żoną, a zawodowo pedagogiem i psychopedagogiem, coachem, trenerem, metodykiem, tłumaczem, wykładowcą i lektorem języka niemieckiego. Autorką i współautorką podręczników, testów, programów nauczania i artykułów. Promotorką Rodzicielstwa Bliskości (RB), Porozumienia bez Przemocy (NVC), Self-Reg, neuropsychologii i neurodydaktyki. Od niedawna także „mikrobadaczem”. Na co dzień wspiera rodziców w obszarze całościowego i naturalnego rozwoju ich pociech.

Rozmawiałyśmy o porozumieniu bez przemocy w praktyce. Magda obaliła mity, z którymi się spotyka w związku z NVC. Opowiedziała o najważniejszych założeniach NVC oraz odpowiedziała na Wasze pytania. Ten odcinek to prawie 1,5 h inspiracji i wsparcia dla lepszej komunikacji w rodzinie. Polecam wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o komunikacji opartej na szacunku, empatii i świadomości potrzeb swoich i drugiego człowieka.

Miłego słuchania!

Strona Magdy – http://magdalenabockomysiorska.pl

Sklep z dostępem do webinarów i nie tylko 🙂 – http://sklep.magdalenabockomysiorska.pl

Profil na fejsie z masą inspirujących dialogów – https://www.facebook.com/Magdalena-Boćko-Mysiorska-blog-441696222896447/

Książki polecane przez Magdę:

– Dogadać się z dzieckiem – Joanna Berendt

– Dogadać się z innymi – Joanna Berendt, Agnieszka Kozak 

– W świecie porozumienia bez przemocy – Marshall Rosenberg

– Porozumienie przez współpracę – Ross W. Greene

– Miniemdiacje z dziećmi – Katarzyna Dworaczyk

– Self-reg dla dzieci – Agnieszka Stążka – Gawrysiak

 

posłuchaj w aplikacji