Nie kupuję nowych ubrań!

Ewidentnie żadna ze mnie „business woman”, no bo jak nazwać osobistą stylistkę, która nie oferuje usługi wspólnych zakupów?

Najwidoczniej silniejsza jest we mnie teraz potrzeba jakiejś spójności i autentyczności. Jeśli nie jem zwierząt, bo nie godzę się na zabijanie i jedzenie tego co żyło, to nie chcę ich też nosić na sobie, a tym samym nie chce innym pomagać w kupowaniu rzeczy ze skóry. Jeśli nie jem zwierząt, bo przemysł mięsny wpływa na środowisko, to jak mam brać udział w zakupach rzeczy z sieciówek, które są jednym z największych trucicieli? W trakcie zakupów z klientkami po prostu czułam, że coś jest nie tak…, że coś we mnie się nie zgadza na to co robię. Potem weszłam głębiej w tematy związane z podejściem minimalistycznym, less waste, fair traid itp.. Czytałam, słuchałam podcastów i inspirowałam się działaniami m.in. Arety Szpury, Ani Pięty i Eweliny Górskiej i poczułam, że chodzi mi o to, że ja się nie zgadzam na taki model konsumpcjonizmu jaki dziś mamy. Nie zgadzam się na kupowanie bez refleksji o tym skąd się bierze to co kupuję, kto to tworzy i jakim kosztem. Bliżej mi do przyglądania się popędom, do poddawania w wątpliwość tego uczucia, że ubrania sprawią, że jestem jakaś fajniejsza itp.. Fajniejsze jest dla mnie myślenie i pozytywne działanie w strefie wpływu na nasze środowisko. Dlatego od września nie kupuję nowych obrań, a teraz rezygnuję z usługi wspólnych zakupów. Na razie nie widzę innego pomysłu więc taką podjęłam decyzję. 

Jako stylistka przejrzę Twoją szafę i pomogę stworzyć nowe zestawy z ubrań, które masz uwzględniając Twój typ kolorystyczny i sylwetkę. Zrobię listę zakupów, ale tych naprawdę potrzebnych. Prześlę Ci inspirujące zdjęcia np. z pinterest z różnymi zestawami, które możesz odwzorować z ubrań, które już masz. Jeśli konieczne okażą się zakupy to pomogę Ci je zrobić online w sklepach fair trade, które produkują z myślą o środowisku, zwierzętach i ludziach.

Miłego słuchania!

posłuchaj w aplikacji