Jak wspierać dziecko w emocjach?

Wnioski płynące z neurobiologicznych badań dowodzą, że wspieranie dziecka w świadomym przeżywaniu przez nie różnych emocji jest podstawą jego zdrowia psychofizycznego oraz rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego.

Jako rodzice coraz częściej zastanawiamy się nad tym, co zrobić, aby rzeczywiście pomóc dziecku stawać się coraz bardziej świadomym tego, czego doświadcza, i uczyć je umiejętnie wyrażać to, co czuje. Radzić sobie ze stresem i konfliktowymi sytuacjami. Respektować swoje granice, nie raniąc przy tym uczuć innych i szanując ich granice.

Jak odpowiadać na przeżywanie przez dziecko smutku, lęku i złości, aby mogło poczuć się w nich pewnie i bezpiecznie. Aby potrafiło zaakceptować to, że takie uczucia są, choć czasem jest z nimi naprawdę trudno. Aby czuło, że jest w porządku takie, jakie jest, ze wszystkim, z czym przychodzi na świat, z czym się mierzy i czego doświadcza. Aby czerpało przyjemność z chwil pełnych radości i entuzjazmu.

I jak zobaczyć w tym wszystkim siebie? W jaki sposób zrozumieć swoje postawy, zadbać o uczucia i potrzeby? Jak komunikować granice, poczuć się ważnym i wziętym pod uwagę. Uwzględnionym i uszanowanym.

Zapraszamy Cię w podróż do poznawania siebie i swojego dziecka. Uczenia się nowego spojrzenia na codzienne troski i przeżycia. Odzyskiwania wiary w swoją wewnętrzną siłę i wspierania w tym swojego dziecka…  Magda & Natalia – w pierwszej rozmowie o świadomym rodzicielstwie.  

Magdalena Boćko-Mysiorska – mama dwójki dzieci. Autorka pierwszej na rynku serii książek dla najmłodszych pt.: “(Nie) Tacy Sami”, pisanej w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego jest pedagożką, metodyczką, wykładowczynią i lektorką. Autorką i współautorką podręczników, testów, programów nauczania i artykułów. Promotorką Rodzicielstwa Bliskości (RB), Porozumienia bez Przemocy (NVC), neuropsychologii i neurodydaktyki. Na co dzień wspiera rodziców w budowaniu empatycznych i konstruktywnych relacji z dziećmi.    

Natalia Łuczak –  mama trzylatka oczekująca drugiego syna. Podcasterka prowadząca kanały „Hej Mama”, w którym z twórczyniami, specjalistkami i mamami rozmawia otwarcie o macierzyństwie oraz „Mamy (eko) styl”, w którym promuje ekologiczne podejście do mody i rozmawia z polskimi markami odzieżowymi. Ukończyła pedagogikę i psychologię. Promuje i fascynuje się zagadnieniami karmienia piersią, rodzicielstwa bliskości i zrównoważonym rozwojem

 

Miłego słuchania!

posłuchaj w aplikacji