Adaptacja do przedszkola

Adaptacja dziecka do przedszkola to zwykle trudny i wymagający czas dla niego i jego rodziców. Wiąże się on z dużymi zmianami, przeżyciami, trudnymi rozstaniami, a nieraz także powrotami pełnymi intensywnych emocji.

Ponieważ to, w jaki sposób przebiega proces adaptacji, ma ogromny wpływ na poczucie bezpieczeństwa dziecka, jego ogólne samopoczucie, zdrowie i dalszy rozwój, bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o indywidualne potrzeby dziecka i własne wsparcie emocjonalne.
I mimo, że nie ma jednej uniwersalnej recepty na przyjazną adaptację, istnieją pewne fundamentalne kwestie i wskazówki, które mogą ją ułatwić.
Sprawdzają się w różnych, także trudnych warunkach i okolicznościach, mogą zatem okazać się wspierające w Waszych osobistych doświadczeniach. O tym, co pomoże dziecku poczuć się pewnie i łagodniej wejść w nowe otoczenie, a jednocześnie pozwoli nam dorosłym poczuć ulgę i ukojenie w tym wymagającym okresie, opowiadamy w trzecim odcinku podcastu pt: „Świadome rodzicielstwo”. Nie wieść o nim idzie w świat i daje Wam siłę <3
Magda i Natalia

Miłego słuchania!

posłuchaj w aplikacji